شرکت تبلیغاتی ویراتـوس

مجری تبلیغات محیطی و مجازی

شبکه ، سیستم و نرم افزار

ایمن سازی شبکه ، سیستم و نرم افزار ها

افرادی که به دنبال دسترسی به اطلاعات بدون مجوز هستند، اغلب شبکه های شرکت را هدف قرار می دهند و از ابزارهایی استفاده می کنند که به آنها کمک می کند نقاط ضعف را بررسی کنند.

در این مقاله، به برخی از مراحلی که می‌توانید برای کمک به دفاع از شبکه، سیستم‌ها و نرم‌افزار شرکت خود بردارید، نگاه می‌کنیم.

 

  • بیایید با بررسی کنترل های دسترسی در کسب و کار شما شروع کنیم.

 

اولین قدم این است که مطمئن شوید کارمندان فقط می‌توانند به دستگاه‌هایی که به آنها اختصاص داده شده است، و خدمات یا برنامه‌هایی که برای انجام کارشان به آن‌ها نیاز دارند دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است تصمیم بگیرد که کارکنان فروش باید بتوانند به سوابق موجودی دسترسی داشته باشند، اما نه به داده های حقوق و دستمزد. اگر کارکنان اطلاعات ورود به سیستم را به اشتراک بگذارند، دسترسی غیرمجاز ممکن است رخ دهد. برای کمک به مقابله با این، می‌توانید فرآیندهایی را تنظیم کنید که دسترسی محدود موقتی را ممکن می‌سازد، به طوری که یک کارمند بتواند بدون به خطر انداختن امنیت شرکت، کار دیگری را پوشش دهد.

برای محرمانه نگه داشتن اطلاعات، می توانید داده های ذخیره شده در هر دستگاه یا سرویسی را رمزگذاری کنید. رمزگذاری کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که فقط افرادی که مجوز مناسب دارند می توانند آن داده ها را ببینند. به همین ترتیب، داده هایی که از یک مکان به مکان دیگر ارسال می کنید – از طریق اینترنت یا از طریق شبکه خود – باید رمزگذاری شوند تا از خواندن آن توسط شخصی که مجوز ندارد جلوگیری شود. مزاحمان می توانند تهدیدی برای امنیت هر شبکه ای باشند، اما اقداماتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از داده های کسب و کار خود به صورت آنلاین انجام دهید. بیایید به چند نمونه نگاهی بیندازیم.

رمز عبور وای فای یکی از رایج ترین نقاط ضعف شبکه داخلی یک شرکت است. روترهای بی سیم جدید اغلب با رمزهای عبور پیش فرض استاندارد ارائه می شوند، بنابراین رمز عبور روتر خود را به چیزی تغییر دهید که توسط کاربران غیرمجاز به راحتی قابل حدس زدن نباشد.

تقسیم بندی شبکه به معنای تقسیم یک شبکه کامپیوتری به شبکه های کوچکتر – یا زیرشبکه ها – و جداسازی آنها از یکدیگر است. هر زیرشبکه می تواند شامل گروهی از سیستم ها یا برنامه ها باشد. به عنوان مثال، شما می توانید یک زیرشبکه برای سیستم های کنترل موجودی داشته باشید، در حالی که یک زیرشبکه دیگر دارای سیستم های حقوق و دستمزد در حال اجرا است. تقسیم‌بندی سیستم‌هایی مانند این می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات را در جایی که باید باشد، ایزوله نگه دارید و ترافیک شبکه بین سیستم‌ها را فقط به موارد ضروری محدود کنید.

یک راه خوب برای اطمینان از اینکه خط‌مشی‌ها و کنترل‌های شما همه سخت‌افزار، نرم‌افزار، سیستم‌ها و سایر دستگاه‌های موجود در کسب‌وکار شما را پوشش می‌دهد، ایجاد سابقه‌ای از دارایی‌های دیجیتال شرکتتان است. با بررسی اینکه حضور دیجیتالی شرکت شما شامل چه چیزی است، شروع کنید. از کدام پلتفرم ها، ابزارها و نرم افزارها استفاده می کنید؟ آیا آنها به روز هستند؟ چه حساب هایی دارید؟ از چه سخت افزاری استفاده می کنید؟ چه کسی از دستگاه ها، نرم افزار و سخت افزار شما استفاده می کند؟ فراموش نکنید که تامین کنندگان و مشتریان و همچنین کارمندان را نیز شامل کنید.

پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا دارایی های آنلاین خود را شناسایی کرده و یک فهرست دارایی ایجاد کنید، که اولین گام در جهت بهبود امنیت آنلاین یک کسب و کار است. به عنوان مثال، ممکن است نرم افزارهای قدیمی را کشف کنید، که می تواند هدف جذابی برای افرادی باشد که سعی در دسترسی غیرمجاز به اطلاعات دارند. یافتن این موارد و به روز رسانی یا حذف نصب آنها می تواند به کاهش خطر برای کسب و کار شما کمک کند. همچنین مهم است که در صورت تشخیص مشکل امنیتی یا گزارش یک مشکل احتمالی توسط کارمند، فروشنده یا متخصص امنیتی، یک برنامه آماده داشته باشید.

یک طرح پاسخگویی به نقض داده ها مشخص می کند که چه کسی مسئول است و در صورت مشاهده یا سرقت داده های حساس یا محرمانه توسط یک شخص غیرمجاز، چه کاری باید انجام شود. این طرح پاسخ می‌تواند با اطمینان از اینکه اقدامات به سرعت انجام می‌شود، زمانی که همه چیز اشتباه می‌شود، از دارایی‌های یک کسب‌وکار محافظت کند. به عنوان مثال، در مورد یک حمله باج‌افزار، که در آن مجرمان سایبری داده‌های حساس را می‌دزدند و سپس برای بازگرداندن آن‌ها باج می‌خواهند، یک طرح پاسخ محکم این است که مطمئن شوید از قبل از داده‌های خود نسخه پشتیبان خوبی دارید.

برای توسعه برنامه خود از قبل وقت بگذارید، بنابراین شما و همه افراد در کسب و کارتان بدانید که در صورت وقوع و زمان وقوع یک حادثه امنیتی مانند نقض داده، چه مراحلی را باید دنبال کنید.

برای جمع بندی، انجام اقدامات پیشگیرانه برای ایمن سازی سیستم های شرکت شما از قبل برای کاهش خطر دسترسی غیرمجاز حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که آماده هستید و یک برنامه روشن برای اینکه اگر مشکلی پیش آمد چه کاری باید انجام دهید تهیه کنید .

تمامیه این مقالات از مرجع معتبر Google جمع آوری شده است …

جهت مطالعه مقالات آموزشی بیشتر به آموزشگاه ویراتوس سر بزنید …

آژانس تبلیغاتی ویراتوس مجری تبلیغات محیطی در شهر های اصفهان ، فرودگاه بین المللی است ، مشاوران و کارشناسان ما جهت اجاره آیتم های تبلیغاتی و خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ می‌توانند راهنمای شما باشند . جهت درخواست مشاوره تماس بگیرید .

با افزودن دیدگاه خود به مطالب ، ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید !

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت تبلیغاتی ویراتوس