شرکت تبلیغاتی ویراتـوس

مجری تبلیغات محیطی و مجازی

بنر دستگاه ایمن

فراهم سازی دستگاه ایمن

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای پرسنل خود گوشی های هوشمند یا لپ تاپ فراهم می کنند. اما اگر این وسایل گم یا دزدیده شوند چه اتفاقی می افتد؟ اگر فردی خارج از محدوده بیزینس دسترسی پیدا کند چه اتفاقی می افتد؟

در این مقاله، دستگاه ایمن و سخت افزارهای مورد استفاده در کسب و کار شما را بررسی خواهیم کرد.

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای ایمن نگه داشتن دستگاه های کارمند انجام دهید این است که مطمئن شوید سیستم عامل ها و نرم افزارها به روز هستند. مهم است که از نرم افزار پشتیبانی شده استفاده کنید که به شما امکان می دهد به روز رسانی های منظم را اجرا کنید. و در صورت امکان، به‌روزرسانی‌های خودکار را فعال کنید تا آخرین رفع‌های امنیتی، بدافزار داخلی و محافظت از فیشینگ را داشته باشید. علاوه بر این، سعی کنید از برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی که گزینه‌های امنیتی را ارائه نمی‌دهند استفاده ننماید. در نهایت، برنامه های منسوخ شده ای که استفاده نمی شوند را حذف کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که سیاست هایی را ایجاد کنید که داده های ذخیره شده در دیتابیس را محدود می کند. اگر دستگاهی فقط حاوی اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار شخصی باشد، خطر کمتری برای شرکت وجود دارد که به دست افراد اشتباه بیفتد.

همین امر در مورد دستگاه های تلفن همراه نیز صدق می کند. اگر پرسنل شما می توانند از طریق تلفن های هوشمند یا تبلت به اطلاعات شرکت دسترسی داشته باشند، به تنظیم خط مشی مدیریت دستگاه تلفن همراه فکر کنید. برای مثال، این خط‌مشی می‌تواند از پرسنل بخواهد که دستگاه‌های خود را رمزگذاری کنند، برای باز کردن قفل آن‌ها به یک پین نیاز داشته باشد، در صورت لزوم امکان پاک کردن داده‌ها از راه دور یا شاید همه این نکات را فراهم کند.

اگر به پرسنل اجازه می‌دهید از دستگاه‌های شخصی خود – به عنوان مثال، تلفن همراه – به داده های دیتابیس دسترسی پیدا کنند، به این فکر کنید که اگر آن پرسنل محیط کاری خود را ترک کند چه اتفاقی می‌افتد. اتخاذ مدیریت دستگاه تلفن همراه نیز می تواند به این چالش کمک کند.

یک اقدام امنیتی اضافی که می توانید انجام دهید این است که تأیید احراز هویت 2 عاملی را برای ورود به حساب در سخت افزار شرکت فعال کنید. احراز هویت 2 عاملی به این صورت عمل می‌کند که از کاربر می‌خواهد رمز عبور و همچنین چیز دیگری را برای ورود به حساب وارد کند. راستی‌آزمایی ثانویه می‌تواند یک کد ارسال شده به تلفن کاربر یا یک کلید امنیتی فیزیکی باشد که باید آن را به رایانه خود وصل کند. این ترکیب به این معنی است که حساب توسط چیزهایی که آنها می‌دانند و چیزی که مالک آن هستند محافظت می‌شود و ورود افراد غیرمجاز به سیستم‌ها را سخت‌تر می‌کند.

  • کلیدهای امنیتی مؤثرترین شکل احراز هویت 2 عاملی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا حتی پیامک‌ها یا برنامه‌ها همچنان در برابر فیشینگ آسیب‌پذیر هستند .

علاوه بر این، کارمندان باید قبل از استفاده از سخت افزار مطمئن شوند که از یک مرجع قابل اعتماد تهیه شده است. به عنوان مثال، اگر یک USB در پست دریافت کردید و مطمئن نیستید که از کجا آمده است، آن را به رایانه خود وصل نکنید.

در این مقاله پی بردیم که برای کاهش خطر دسترسی شخصی به اطلاعات حساس در صورت گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه‌های پرسنل چه اقدامی داشته باشید، و همچنین مراقب باشید که فقط از سخت‌افزاری استفاده کنید که می‌دانید می‌توانید به آن اعتماد کنید.

به دستگاه هایی که در تجارت خود استفاده می کنید فکر کنید. کسی با اطلاعات ذخیره شده در آنها چه کاری می تواند انجام دهد؟ اکنون چه اقداماتی می توانید برای کمک به ایمن سازی آنها انجام دهید؟

تمامیه این مقالات از مرجع معتبر Google جمع آوری شده است …

جهت مطالعه مقالات آموزشی بیشتر به آموزشگاه ویراتوس سر بزنید …

آژانس تبلیغاتی ویراتوس مجری تبلیغات محیطی در شهر های اصفهان ، فرودگاه بین المللی است ، مشاوران و کارشناسان ما جهت اجاره آیتم های تبلیغاتی و خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ می‌توانند راهنمای شما باشند . جهت درخواست مشاوره تماس بگیرید .

با افزودن دیدگاه خود به مطالب ، ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت تبلیغاتی ویراتوس